دانشگاه فرهنگیان از لیست کنکور حذف نشده است.

اسدی گرمارودی ادامه داد: در سال تحصیلی آینده نیز دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی از میان داوطلبانی که در دانشگاه‌های فوق الذکر مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، با رعایت شرایط و ضوابط ویژه مندرج در دفترچه سازمان سنجش، پذیرش دارد.
رئیس مرکز برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش گفت: به منظور ارتقای کیفیت ورودی، داوطلبان باید دارای نمره علمی 6500 و بالاتر در زیرگروه آزمایشی مربوطه باشند و معدل کل دوره سه ساله متوسطه آنان نیز 15 و بالاتر باشد.
به گزارش پانا، امسال در دفترچه شماره یک کنکور و فرم ثبت‌نام گزینه «علاقه‌مند به شرکت در گزینشِ رشته‌های تحصیلی دانشگاه ویژه فرهنگیان (مراکز تربیت معلم) و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران می‌باشم»، حذف شده است.
یک میلیون فرهنگی تحت نظارت سامانه جامع فرهنگیان قرار گرفتند
وی در زمینه آموزش‌های ضمن خدمت معلمان گفت: سامانه مدیریت آموزش جامع فرهنگیان از جمله اقداماتی است که شاید در سطح کشور نمونه نداشته باشد.
اسدی گرمارودی ادامه داد: مدیریت سیاست گذاری، برنامه‌ریزی، نظارت و اجرای آموزش‌های برای بیش از یک میلیون از طریق این سیستم انجام می‌شود.
رئیس مرکز برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش افزود: در این سامانه، ابعاد مختلف شامل «چگونه فرهنگیان اظهارنظر می‌کنند»، «چگونه با ما تعامل دارند»، «چگونه نیاز خودشان را مطرح می‌کنند»، «چگونه کلاس‌ها برگزار می‌شود»، «چگونه آزمون برگزار می‌شود»، «چگونه کارنامه صادر می‌شود» و «چگونه این موارد تبدیل به پاداش و ضمیمه حقوق‌شان می‌شود» را قرار داده‌ایم.

 

پاسخ به سوالات کنکوریها از دکتر توکلی - از باشگاه خبرنگاران جوان

*** علی

 خواهشا به این سوال من جواب دهید: اگر کسی دانشجوی دانشگاه پیام نور باشه، می‌تونه بدون انصراف از دانشگاه تو آزمون سراسری 93 شرکت کنه، اگه اجازه شرکت داره کد نظام کد نظام وظیفه چند باید بزنه ؟ 

پاسخ از دکتر توکلی: می‌توانید شرکت کنید اما اگر قبول شدید، می‌توانید انصراف دهید، برای کد نظام وظیفه به دفترچه راهنمای کنکور مراجعه کنید.*** ali 
سلام و خسته نباشید، سال آینده میزان سوابق تحصیلی برای داوطلبان 93 چیزی حدود 25 درصد میباشد، چنانچه اگر در آزمون 93 نتیجه مطلوبی به دست نیاوردیم و خواهان برگزاری آزمون دیگر در سال 94 باشیم. آیا میزان سوابق برای یکسال ماده‌ها تغییر می‌کند؟

پاسخ از دکتر توکلی: برای هر آزمونی شورای سنجش و پذیرش برای سوابق تحصیلی تصمیم گیری می‌کند، این تصمیم‌گیری برای آزمون 93 است و برای آزمون 94 این شورا چنانچه تصمیم دیگری داشته باشد، اطلاع رسانی می‌شود.


*** حیدری
هیچ راهی برای ثبت نام دانشجویان روزانه در کنکور سراسری 93 وجود ندارد؟

اگر پذیرفته شده‌های سال 92 باشند و در روزانه پذیرفته شده باشند، اعم از این‌که در رشته‌های متمرکز یا نیمه متمرکز باشند حتی با انصراف قطعی از تحصیل اجاز‌ه‌ی شرکت در آزمون را ندارند.


***رضا

سلام، سال سومی‌ها هم می‌تونن امسال کنکور بدن؟

پاسخ از دکتر توکلی: از لحاظ مقررات دفترچه راهنما فقط کسانی که شاغل به تحصیل در دوره‌های پیش دانشگاهی و با فارغ التحصیلی و پیش دانشگاهی و یا دیپلمه نظام قدیم هستند می‌توانند شرکت کنند.*** محمد

با سلام، آیا امسال تربیت معلم پذیرش دارد؟ چون در دفترچه نسبت به علاقمندی آن که هر ساله وجود داشته، هیچ مطلبی گفته نشده است؟

پاسخ از دکتر توکلی: دیروز آموزش و پروش اعلام کرده حتی ظرفیت 17 هزار نفر است و در دفترچه شماره (2) درج شده و اعلام علاقه‌مندی نیز سوال می‌شود.
*** zahra

سهمیه شاهد در کنکور 93 چطوری اعمال می‌شود؟ سوابق تحصیلی را واضح‌تر توضیح بدید که چه‌جوری تاثیر داره، فرزند جانباز 5% تا 20% سهمیه دارند یا نه ؟

پاسخ از دکتر توکلی: سهمیه‌ها همانند سال گذشته در دفترچه راهنما نوشته شده است.سوابق تحصیلی نیز تا حداکثر 25 درصد تاثیر قطعی مثبت و منفی دارد.


*** حیدری از سرپل


تکلیف کنکوری‌های 2 سال بعد چیه، ما برای کنکور بخونیم یا امتحان نهایی ؟

پاسخ از دکتر توکلی: به هر حال همه‌ی افراد باید تا 5 سال دیگر که آزمون هست، برای امتحانات نهایی تلاش کنند، سوابق تحصیلی نیز برحسب این‌که شورای سنجش و پذیرش چند درصد تاثیر را اعمال کند تصمیم گیری می‌کند.

*** رضا دلاور

کنکور آزاد از سراسری جدا شده؟

پاسخ از دکتر توکلی:جدا نشده، هر کسی بر اساس مصوبه شورا اگر می‌خواهد در رشته‌های دانشگاه آزاد پذیرش شود، حتما باید از آزمون سراسری شرکت کند.

*** iran

سلام، من می‌خواستم بدونم کسایی که در زمان امتحانات نهایی فرصت درس خوندن نداشتن و الان میخوان جبران کنن، با این تاثیر قطعی 25 درصدی معدل کتبی وضعیتشون چطور می‌شود؟ 

پاسخ از دکتر توکلی: به هرحال بر اساس تصمیم گیری‌های گرفته شده تاثیر 25 درصدی قطعی است و می‌تواند مثبت و یا منفی اعمال شود، توصیه می‌کنم برای کنکور بدون استرس و نگرانی از سوابق، تلاش کنند.

****. ناشناس

با سلام، آیا مهلت ثبت نام تمدید می‌شه ؟

پاسخ از دکتر توکلی:به همه داوطلبان اکیدا توصیه می‌کنم چنانچه علاقه‌مند به ثبت نام در آزمون سراسری هستند، هرچه سریع‌تر ثبت نام خود را انجام دهند و آن را به ساعت‌های پایانی موکول نکنند، زیرا قدم اول برای دانشگاه و آزمون سراسری، مرحله ثبت نام اولیه است.

  
***علی

معدل 10 یا زیر10 چقدر می تواند تاثیر منفی داشته باشد؟ چقدر رتبه ی ما را پایین می اورد؟ 

پاسخ از دکتر توکلی: بستگی به نمره کنکور دارد اما کسانی که معدل بالایی دارند شانس بیشتری هم خواهند داشت توصیه می کنم برای کنکور بیشتر تلاش کنید چرا که حتما نتیجه می گیرید.

***ناشناس

با سلام . اگر اقلیت مذهبی نباشیم گزینه هیچکدام را بزنیم یا اصلا گزینه ای را نزنیم؟ 

پاسخ از دکتر توکلی: اصلا گزینه ای نزنید

***سیده نگار

اعمال سوابق تحصیلی در کنکور 93 به چه شکلی بوده؟و آیا تاثیر به صورت مستقیم است؟ با توجه به اینکه سال گذشته به صورت مثبت بود! 

پاسخ از دکتر توکلی: سوابق تحصیلی با توجه به مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو به صورت مستقیم با تاثیر 25 درصد مثبت و منفی اعمال می شود یعنی تاثیر قطعی دارد.

***میلاد

با سلام اگر کسی نتواند در دوره ی اول ثبت نام کند ایا میتواند در 3اسفند ثبت نام کند 

پاسخ از دکتر توکلی: بله کسانی که به دلیل نداشتن سوابق تحصیلی نتوانند ثبت نام کنند فرصتی فراهم شده تا  از تاریخ 3 تا 6 اسفند ماه ثبت نام کنند و یا نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

***sajjad

سلام.منی که دانشجوهستم سوایق تحصیلی روبایدازکجابیارم؟ترم اولم. 

پاسخ از دکتر توکلی: اگر دانشجو باشید که باید انصراف دهید.می توانید به سایت آموزش و پرورش مراجعه کنید همانطور که برای دانشجو شدنتان و ثبت نام قبلی اقدام کردید.

***محمد

با سلام و خسته نباشی میخواستم بپرسم ایا دانش اموز سوم دبیرستان می تواند در کنکور دولتی شرکت کند 
با تشکر لطفا پاسخ دهید 

پاسخ از دکتر توکلی: از لحاظ مقررات دفترچه راهنما فقط کسانی حق ثبت نام دارند که شاغل به تحصیل در دوره پیش دانشگاهی  و یا فارغ التحصیل پیش دانشگاهی و یا دیپلمه نظام قدیم هستند می توانند ثبت نام کنند.

***نازنین فرد

سلام.میخواستم بپرسم تربیت معلم چطور باید رفت؟یعنی در زمان ثبت نام جایی درمورد دانشگاه تربیت معلم چیزی نگفته بود.ممنون میشم راهنمایی کنید . 

پاسخ از دکتر توکلی: در مرحله اول اعلام علاقمندی نسبت به تربیت معلم نمی کنیم دقیقا مثل دانشگاه آزاد است اما بعد در دفترچه راهنمای شماره (2) که به داوطلبان خواهیم داد اعلام علاقمندی نسبت به فرهنگیان و تربیت معلم پرسیده می شود.

***مریم

لطفا درمورد نحوه ی پذیرش و قبولی در دانشگاه امام صادق توضیح دهید 

پاسخ از دکتر توکلی: شرایط و ضوابط در دفترچه راهنمای شماره (1) آمده که ثبت نام آن جداگانه است و آدرس سایت دانشگاه هم آمده است.

***آرش

باسلام درحق مابچه های تجربی ظلم میشه خواهش می کنم به این موضوع رسیدگی کنیدکه هرکه تورشته خودش شرکت کنه مثل بچه های ریاضی که میان تجربی شرکت می کنن؟ یاحداقل برای چنین کسایی سوابق تحصیلی راحساب نکنید تاماهم امیدوارباشیم چون همه انهاریاضی.فیزیک.شیمی راخوب می زنن می مونه یه زیست باتشکر 

پاسخ از دکتر توکلی: سوابق تحصیلی حداکثر تا 25 درصد می تواند موثر باشد بچه های ریاضی که تجربی شرکت می کنند مسلما زیست را امتحان ندادند که این می تواند در این سوابق موثر باشد و برای بچه هایی که تجربی که ریاضی شرکت می کنند هم چون درسهای تخصصی را نگذراندند هم بر سوابقشان تاثیر گذار است.

***مجید

من دانشجو ازادم میتونم کنکور شرکت کنم 
بعد درسای پاس شده چی میشن
با تشکر از لطف شما 

پاسخ از دکتر توکلی: اول باید انصراف دهید ولی می توانید شرکت کنیدو برابر ضوابط ،بستگی دارد.
/ 0 نظر / 68 بازدید